תקנות בדיקת קונסטרוקציה

תקנות בדיקת קונסטרוקציה
לחלוקת תפקידים נכונה בין כל בעלי המקצוע המעורבים בתהליך הקמת המבנה ישנה חשיבות גבוהה מאוד בכל הקשור לבנייה איכותית ועמידה בנהלים המבטיחים את עמידות ובטיחות המבנה לאורך זמן. לצורך כך, לא מספיק להיעזר בשירותיו של אדריכל שיעצב את הבניין בצורה המתאימה ביותר לדייריו העתידיים מבחינת כיווני הרוח, הנוף הנשקף, גודל ומיקום החדרים או תכנון חללים שונים בתוך הבית כגון המטבח, מיקום חדרי השירותים או האמבטיה והפונקציונאליות של עליית הגג. רבים נוטים להשקיע מאמצים וכספים גדולים בשירותיו של מעצב פנים המייעץ להם בנוגע לניצול החללים השונים לצרכיהם, שימוש ברהיטים ואבזור על מנת להגיע לנוחות המרבית המתאימה לאורח החיים של הדיירים ואפילו שיקולים של תכנון העיצוב כך שיהיה ידידותי מבחינה אקולוגית, למשל על ידי תכנון חלונות וחומרים המאפשרים בידוד חום מקסימלי באיזורים חמים או קרים במיוחד או יתאים לפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים, כמו למשל במקרה של תכנון "בית חכם".

החשיבות של מהנדס לצורך בדיקת קונסטרוקציה מבנה

על מנת להבין טוב יותר את חשיבות ביצוע בדיקת קונסטרוקציית מבנה יש להבין מהו תפקיד האדריכל ומהו תפקידו של הקונסטרוקטור בתהליך הבנייה: תפקידו של האדריכל מתמצה בתחום התכנון, ועליו מוטלת המשימה לספק את התכניות לפיהן ייבנה הבית. לאחר סיום תהליך זה, עוברות התכניות לידי הקונסטרוקטור, אשר בוחן אותן על מנת להבין איך יתבצע התהליך בפועל. קונסטרוקציה מבנה שתקום על פי תכניות האדריכל תחל רק אחרי שהקונסטרוקטור בחר את החומרים ותכנן את אופן ביצוע מערכות החשמל, הביוב ועוד. בנוסף, מתפקידו של הקונסטרוקטור לוודא כי קונסטרוקציה מבנה תקינה תקום על פי תכניות האדריכל, בהתאם לנהלים ולסטנדרטים הבטיחותיים.

תפקידים נוספים של קונסטרוקטור

בדיקות קונסטרוקציה מבנה נפוצות לא רק בתהליך הקמת מבנה חדש, אלא גם כאשר מתכננים הליך של שיפוצים במבנה קיים, כאשר מבקשים להוסיף קומה נוספת או הרחבה כלשהי לבית. גם במקרה הלא נעים בו נוצרים ליקויי בנייה במהלך העבודה ועל כן יש לבחון האם הכשל נובע מהתכניות של הקונסטרוקציה מבנה, משימוש בחומרים לא איכותיים או ממקור אחר – נדרשת מעורבותו של הקונסטרוקטור.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> תקנות בדיקת קונסטרוקציה
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook