תכנון קונסטרוקציות וחשיבותה

תכנון קונסטרוקציות וחשיבותה
תכנון קונסטרוקציות מהווה את אחד השלבים החשובים והמוקדמים בתהליך של הקמת מבנה. עבור מי שאינו בקי בשלבי התהליך אין הבדל בין תפקידם של בעלי המקצוע השונים המעורבים בתהליך ופעמים רבות גם אין מודעות לגבי החשיבות של תהליכים בסיסיים המתרחשים עוד לפני שהבניין מתחיל לקרום עור וגידים, כגון קבלת כל האישורים וההרשאות הרלוונטיים מהרשויות השונות הקשורות לתהליך הבנייה, בדיקת המגרש בו עתיד להיבנות הנכס על מנת להעריך את העלות הכספית הכרוכה בתהליכים השונים שישמשו לצורך הקמת קונסטרוקציות בכל הרכב של קרקע. פנייה לבעלי מקצוע מורשים בעלי וותק וניסיון בתחום שיוכלו לייעץ לבעלי הנכס העתידי על הפעולות השונות אותן יש לנקוט במהלך כל תהליך הבנייה יעזרו להימנע מאי נעימויות: כספיות, משפטיות וכאלו הגוזלות זמן מהתהליך כולו. על מנת להימנע מסיטואציות שכאלו, כדאי להתייעץ עם חברות בעלות וותק ומומחיות מוכחת בתחום הבניה והקונסטרוקציות, המעמידות לרשות הלקוח מגוון של בעלי מקצוע בעלי מוניטין רב ערך.

היבטי רישוי של קונסטרוקציות

להבדיל מתהליכים אחרים בתחום הבניה, הגשת תוכניות קונסטרוקציות היא לא פרוצדורה הדורשת אישורים של הרשויות השונות, היות והיא מסתמכת על מידע וחוות דעת של בעלי מקצוע שעיינו בתוכניות כאשר שלב התכנון המדובר בו תכנון קונסטרוקציות הוא רלוונטי הוא שלב מוקדם בתכנון. על מנת להגיש תכנון קונסטרוקציות, כל שיש צורך בו הוא החישובים הרלוונטיים והצהרת המהנדס שבדק אותה, כלומר יש להגיש את החישובים הסטטיים למבנה עד 3 קומות חתומים על ידי מהנדס או הנדסאי, ומעבר לכך חתומים על ידי מהנדס בלבד, בתוספת ההצהרה של המהנדס.

חישובים סטטיים של קונסטרוקציות

חישובים סטטיים לקונסטרוקציות נערכים לאחר שמסתיימת עבודתם של האדריכל, היועצים והמתכננים השונים הרלוונטיים לפרוייקט, והם עקרוניים להמשך תהליך העבודה היות ועליהם תתבסס כל העבודה. מתוקף חשיבותם, חישובים אלו מתבססים על נהלים קפדניים וסטנדרטים מתחום הבניה, מהם בינלאומיים ומהם ישראליים, כגון תקן הנוגע לחוקת מבני הפלדה, תקן לגבי עומסים שימושיים במבנים, תקן ישראלי לגבי עמידות מבנים במקרים של רעידות אדמה. מוסכם כי השימוש בתקנים בינלאומיים עבור קונסטרוקציות דיעשה במקרה שלא קיים תקן ישראלי בנושא.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> תכנון קונסטרוקציות וחשיבותה
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook