תהליך טיפול בשקיעת בית

תהליך טיפול בשקיעת בית
בדרך כלל, התמונה העולה בראשם של קונים פוטנציאליים המתכננים לקנות דירה או בית היא של בית חלומותיהם המאובזר במיטב הרהיטים, מאוורר על ידי מספר כיווני אוויר וחשוף לאור שמש בצורה המאפשרת שהייה נעימה אך מונעת התחממות ניכרת בחודשי הקיץ. סביר להניח גם שהם ידמיינו את הנוחות וההנאה שהנכס יסב להם ואת השנים הארוכות שיוכלו לבלות בו את זמנם. לא רבים לוקחים בחשבון כי בנכסים, גם כאלו ש"יצאו כרגע מהניילון" ונמכרים להם על ידי קבלן ידוע, יכולים להתגלות נזקים וליקויים משמעותיים שיגרמו להם לא רק עוגמת נפש, אלא גם בזבוז זמן יקר וארוך בין כתליו של בית המשפט בנסותם לקבל מהקבלן פיצוי ונטילת אחריות על הנכס הפגום שמכר להם תמורת מיטב כספם.

ממה עלולה להיווצר שקיעת בית

שקיעת בית עלולה לבוא לידי ביטוי בחלקים שונים של המבנה: שקיעת הקירות, הרצפות וכו'. שקיעת בית יכולה לנבוע ממספר כשלים בתהליך הבנייה, שקרו בכל אחד משלביו. בנייה שאינה מתחשבת בסוג הקרקע הנמצאת תחת המבנה עלולה להביא לכדי שקיעת בית כתוצאה משקיעת קרקע או תזוזת קרקע שאינה נתמכת בקירות תמיכה. תכנון או ביצוע לקויים של הצנרת בבית עלולה להביא לכדי דליפות מים שיגרמו לשקיעה של התשתיות מתחת לריצוף ועקב כך שקיעת הריצוף עצמו. תכנון לא נכון של היסודות יביא לתהליך של שקיעת בית עקב תזוזת הקירות הנתמכים על היסודות. תופעה זו תתבטא לרוב בהופעת סדקים אלכסוניים על כל הקיר. סדקים אלו אמנם אפשר לאטום בחומרים מיוחדים, אך המשך תהליך תזוזת היסודות יביא להחמרה של שקיעת הבית ולכן גם להתפתחות של הסדקים.

בדיקת מהנדס על מנת למנוע שקיעת בית

על מנת להימנע מעוגמת הנפש הכרוכה בגילוי סדקים המהווים כשל בנייה משמעותי העלול להוריד מערך הנכס כולו בתקופה בה נגמרה אחריות הקבלן על הנכס, כדאי להיעזר בשירותיה של חברה המספקת שירותי ייעוץ של קונסטרוקטור, כגון חברת "יעדים". בדיקה של קונסטרוקטור המעניק גם חוות דעת כתובה, יכולה לאתר ליקויים עוד לפני שהם בולטים לעין, ולכן לתרום לפתרון הבעיה לפני שהיא הפכה לחמורה ומיידית.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> תהליך טיפול בשקיעת בית
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook