מאמר בנושא כדאיות ביצוע בדק בית

מאמר בנושא כדאיות ביצוע בדק בית

קונים דירה? עצרו רגע - בדק בית.

אתם קונים דירה, יד ראשונה או יד שניה לפני קניה או אפילו רק מתכוונים לרכוש אותה. שמתם עליה עין טובה ויש לכם הרגשה באמת טובה. בדקתם, התבוננתם, הסתכלתם, שאלתם על הכול. על הסביבה, המוסדות השונים לכם ולילדים, ביררתם את המחירים ואפילו על השכנים. הדירה נראית טוב והמוכר או הקבלן אפילו יותר טוב. אבל, אולי לפני שאתם רוכשים את דירת החלומות שלכם, אולי כדאי שתעצרו שנייה לחשוב אם הכול לא רק נראה בסדר אלא הכול באמת תקין ובסדר גמור. הרי לא כל יום קונים דירה וההשקעה רבה. לשם כך, כדאי לכם לפנות אל חברה מקצועית העורכת עבורכם בדק בית. חברה שעושה את כל העבודה עבורכם.

מה בודקים בבדק בית?

חברות בדק בית יבדקו למענכם את הסביבה ואת תנאי הדירה. יערכו בדיקה של הדירה שרכשתם מידי קבלן הבניין או מידי אדם פרטי אחר המוכר את דירתו. הם יבדקו את איכות הבנייה בהתאם לתקני הבנייה הכלליים ואם עומדים אף בדרישות הלקוחות, כלומר לפי בקשתכם - אם עבודות הבנייה בוצעו כמו שצריך ללא ליקויים חריגים. הבדיקות נערכות על פי הכתוב בחוזה, על פי תוכניות הבנייה, מבחינת המבנה הארכיטקטוני: תוכניות החשמל, המים, האינסטלציה ועל פי בחינת עבודות הגמר: עבודות הריצוף, החשמל, המים, האלומיניום, הסיוד והצביעה וכדומה. בנוסף, הם יערכו עבורכם בדיקת ערך הדירה על ידי שמאי מקרקעין מוסמך.

אלו ליקויי בניה קיימים?

בעיות נפוצות בדירות הן בעיות רטיבות שונות. קירות מנופחים, עבודת איטום לא מספיק טובה או אפילו בעיית נזילה חמורה הנובעת ממערכת האינסטלציה. אפילו סיוד לא יפה ולא מקצועי נחשב לליקוי בניה. בנוסף, ריצוף עקום או בעל מרווחים רבים, קיר לא ישר, חלונות שלא עומדים בתקנים הסטנדרטים. כללי בטיחות נאותים כמו גובה מדרגות, סטייה מתחום הבנייה וכדומה. כמו כן, הימצאותו של גז ראדון או כל קרינה אחרת בדירה. רעשים מוגזמים מהסביבה או מהבניין עצמו. הימצאות קרינה מעמוד של טלפון סלולארי הנמצא בקרבת מקום. צריך יותר מזה? בדרך כלל כל בעיות הבנייה ניתנות לתיקון ולשיפוץ. במקרה ואין הדבר כך, תוכלו לדרוש פיצויים מבעל הדירה או מקבלן הבניין.

מי הם העוסקים בבדק בית

חברות העוסקות בבדק בית מייעצות בתחומים שונים הנוגעים אל ענייני הבית. הן מבצעות עבורכם בדיקת מבנים. הן מעין מתווך בר סמכא ומבין עניין בענף הבנייה. עובדי חברת בדק הבית אלו בדרך כלל אנשים המומחים להנדסה אזרחית. מהנדסים מומחים בתחום הבנייה וליקויי הבניה. מהנדס בניין הנושא רישיון בהנדסת מבנים מטעם משרד התעשייה והמסחר. בדרך כלל חברת בדק הבית מקושרת למשרדי עורכי דין המומחים לדיני מקרקעין ובנייה ולדיני חוזים. כלומר, הם אשפים בנושאים של ליקויי בניה שונים. חשוב לבחור בחברת בדק בית טובה ומקצועית. לשם כך, ערכו בדק בית משלכם. התייעצו בחברים, משפחה , מכרים ובכל מי שקנה דירה או נמצא בתהליכי רכישת דירה.

מה עושים עם בדק הבית?

לאחר בדק הבית, תוכלו לקבל לידיכם חוות דעת הנדסית שהיא קבילה בבית המשפט בישראל ויכולה לשמש עילה לתביעה. בעקבות הדו"ח, תוכלו לקבל מהחברה חוות דעת ומסקנות באשר לעסקת הבנייה ורכישת הדירה הרצויה לכם. האם הקנייה כדאית ועד כמה. אם אכן נמצאו ליקויי בניה בדירה הנבחנת, תוכלו לדרוש מבעל הדירה או מקבלן הבניין את תיקון הליקויים או אפילו לקבל פיצוי עליהם. בדרך כלל, אכן קבלן הבניין מוכן לטפל בכך ולבוא לקראת הלקוח.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> מאמר בנושא כדאיות ביצוע בדק בית
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook