סוגי שבירת קירות בבית

סוגי שבירת קירות בבית
מהלך של שיפוצים ושינוי פני הבית הוא נפוץ, במיוחד במקרים בהם קונים נכס חדש ורוצים לעשות בו שינוי מהותי לפני שנכנסים לגור בו, או אחרי תקופה ארוכה של מגורים בנכס מסוים כאשר נוצר מצב בו יש צורך לבצע שינוי על מנת להתאים את הנכס לצרכי הדיירים. מקרה כזה יכול להתרחש כאשר המשפחה מתרחבת ויש צורך במרחב נוסף לבני הבית החדשים, או לחילופין כאשר כמות הדיירים בבית קטנה וישנם חללים לא מנוצלים רבים. גם מקרים בהם יש רצון יותר מאשר צורך ממשי בשינוי יכולים להביא לשיפוצים נרחבים, החל מעבודות צבע וגבס ועד להליך של שבירת קירות. שבירת קירות בבית יוצרת את אחד השינויים הדרסטיים ביותר במבנה ובחלל, אך היא עלולה לגרום לנזק למבנה ולכן יש לבצע פעולה זו באחריות מרובה.

בדיקה לפני שבירת קירות בבית

מעבר לעובדה כי כדאי להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים לגבי תכנית שבירת קירות בבית, יש לקבל אישור של קונסטרוקטור לפני ביצוע פעולה זו. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי חלק מהקירות בבית משמשים לתמיכה במבנה עצמו, כלומר קירות נושאים, ולכן שבירת קירות צריכה לקחת בחשבון את מיקומם ברחבי הבית. שבירת קירות או עמודים נושאים יכולה לגרום לנזק ממשי למבנה, עד לקריסתו. מעבר לכך, בקירות נמצאים חיווט החשמל וצינורות המים בחלק מהבתים, ולכן תהליך של שבירת קירות צריך לקחת גם אותם בחשבון.

בדק בית לאחר שבירת קירות

בתום כל תהליך שיפוץ בבית כדאי להיעזר בשירותיו של שמאי מומחה שתפקידו לגלות ליקויי בנייה. ליקויי בנייה הנובעים משבירה לא נכונה של קירות עשויים להיות נסתרים מעין לא מקצועית ולהוות פרמטר כבד משקל בירידת הערך של הנכס כולו. על מנת לקבל ממבצע העבודה עירבון לכך שמלאכת השיפוץ ושבירת הקירות בבית הושלמה בצורה הרצויה, כדאי להחזיק בחוות דעת של שמאי מומחה לעניין, כגון דרך חברת יעדים המתמחה בבדק בית וליקויי בנייה. במקרה בו ינסה הקבלן להתחמק מאחריות, חוות דעת כזו תהיה משמעותית לצורך הגשת תביעה בבית משפט.

למידע נוסף בתחום שמאות המקרקעין אנא לחצו על קישור הבא - לחצו כאןליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> סוגי שבירת קירות בבית
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook