מה ההבדל בין בדיקה הנדסית לבין בדיקת שמאי מקרקעין?

מה ההבדל בין בדיקה הנדסית לבין בדיקת שמאי מקרקעין?
מאחר וקניית בית חדש מצריכה תהליך בירוקרטי לא פשוט לעיתים אנשים מתבלבלים בין המנוחים והתפקידים השונים. ישנו הבדל ברור בין מהנדס אשר מבצעבדק בית מקצועי לבין שמאי מקרקעין המבצע בדיקה מקיפה משלו. מאמר זה יבחן מעט את ההבדלים השונים ביניהם.

מהי בדיקת שמאי מקרקעין?


תפקידו של שמאי מקרקעין בישראל הינו לייעץ לגבי דמי שכירות או חכירה טובים ותואמים את שוק הנדל"ן, בדיקה של היטל ההשבחה של אותו נכס נדלני וניסיון להפחיתו, הכנת טבלאות איזון וכו'. שמאי מקרקעין יכול לפעול בתחום של שמאות נדל"ן או שמאות חקלאית ולתת ייעוץ וסיוע בתחומים אלו.

מדובר בבדיקה חשובה מאוד המסייעת בהמשך להעריך את שוויו של נכס הבית ועד כמה כדאי לקנות אותו בפועל. שמאי מקרקעין יתן חוות דעת מקיפה לפני קניית נכס נדל"ן שתכלול האם הערך הנדלני של האזור ירד, מהו הסיכוי שהבנייה של הקבלן תיפסק באמצע והאם ישנם נכסים כלכליים נוספים בסביבה שמעלים את ערך הדירה. מדובר במידע יקר מפז שעלול להעניק תמונה מלאה ושלמה של שווי הנכס.

מהו בדק בית?

בדק בית מתבצע על ידי מהנדס בלבד והוא נעשה עבור מבנים ישנים וחדשים שמעוניינים לרכוש. הבדיקה כוללת ליקויים שונים כולל חלודה, עובש, תקלות חשמליות, קרינה, צנרת, עמידות של יסודות וכו'. מדובר בבדיקה חשובה מאין כמוה שעלולה למנוע תקלות במבנה בהמשך. בדק בית הנעשה על ידי מהנדס מקצועי תקף בבית משפט ויכול לסייע לאנשים רבים לקבל את מלוא הזכויות שלהם במהלך רכישת דירה חדשה.

המלצות

מאחר והפניות לביצוע בדק בית או שמאי מקרקעין הינן חשובות ביותר מומלץ לבצע את שתי הבדיקות יחד. רק כך ניתן להבטיח באופן מלא כי מדובר בהשקעה בטוחה יחסית. קניית דירה מחייבת שיקול דעת וחשיבה לטווח הרחוק, מדובר בקנייה של מאות אלפי שקלים. לכן, קנייה זו חייבת להיעשות רק לאחר בדיקות מקיפות הנעשית על ידי אנשים מקצועיים בלבד. בדק בית או בדיקה של שמאי מקרקעין אלו הן בדיקות חשובות והכרחיות, בעיקר במקרים בהם מדובר בנכס יקר במיוחד.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> מה ההבדל בין בדיקה הנדסית לבין בדיקת שמאי מקרקעין?
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook