תפקידו של מהנדס מבנים

תפקידו של מהנדס מבנים
אחד מבעלי התפקידים שפחות מוכר לקהל הרחב, כלומר לאנשים חסרי ניסיון בתחום הבניין שאינם עובדים בתחום וגם מעולם לא תכננו פרויקט בניה אישי – הוא מהנדס קונסטרוקציה. האדריכל הוא זה המתכנן את המבנה, ובמקרה של פרויקט בנייה אישי הוא גם זה שנפגש עם הלקוח על מנת להבין מה הן ציפיותיו מהפרויקט ומהו סדר העדיפויות והצרכים של מזמין הפרויקט עליהם צריך המבנה לענות. הקבלן הוא זה שנפגש עם הלקוח במהלך תהליך הבניה על מנת לדווח על התקדמות התהליך ולאגד את פניות הלקוח אל מול מבצעי העבודה השונים, או בסופו כאשר צריך למסור ללקוח את הפרויקט המוגמר. במקרה של נכס חדש, הקבלן הוא גם זה שמולו מתנהל הדיון לגבי אחריות לליקויים, שנת בדק בית ואם יש צורך אז גם התנהלות משפטית. אם כן, מהו תפקידו של מהנדס מבנים?

תפקידו של מהנדס מבנים

הנדסת מבנים כוללת מספר שלבים והיא רלוונטית בכל שלבי הקמת הבניין. בשלבים הראשוניים, מהנדס הבניין, הנקרא גם מהנדס קונסטרוקציה, עובד בשיתוף פעולה עם האדריכל ומקבל ממנו את התכניות של המבנה על מנת להתחיל ליישם אותן בפועל. לאחר קבלת התכניות ומידע מהאדריכל או האחראי על הפרויקט לגבי מהותו של הבניין המתוכנן – מגורים, אולם אירועים, מחסן וכו', יכול מהנדס מבנים לבצע חישוב עומסים עבור הבניין. שלב זה של הנדסת מבנים חשוב ביותר מפני שהוא קובע רבות לגבי המשך העבודה – סוגי החומרים שישתמשו בהם, פרמטרים שונים בתהליך הבניה כגון עובי קורות, עמודים ושאר אלמנטים שמתפקידם לשאת בעומסים השונים הנוצרים במבנה, ועוד. שלב זה קובע רבות לא רק לגבי אורך העבודה העתידה להתבצע אלא גם לגבי העלויות הכרוכות בה.

שלבים ראשוניים של הנדסת מבנים

השלבים הראשונים עליהם אחראי מהנדס מבנה, כוללים בחינה של הקרקע עליה עתיד לקום המבנה על מנת להחליט על אופי היסודות הנדרשים. הוא גם זה שבודק מול הרשויות המקומיות מאפיינים מיוחדים של האזור הרלוונטיים למבנה המיועד ובודק מה נדרש על מנת לקבל את האישורים, וחותם על הבקשה להיתר הבנייה.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> תפקידו של מהנדס מבנים
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook