חשיבותה של שנת בדק בית

חשיבותה של שנת בדק בית
התנהלות מול קבלנים ומומחים מתחום מכירת הנדל"ן היא לא תמיד הוגנת כלפי הצרכן ומי שרוכש מידיהם את הנכס. לקבלן לרוב מידע רחב ומעמיק הרבה יותר גם לגבי אופיו של הנכס, גם לגבי איכות הבנייה, הרי הוא זה שמודע לטיב החומרים שנבחרו לצורך עבודת הבנייה ומקצועיותו של כוח האדם שהיה שותף לשלבים השונים של התהליך, ועוד. במסגרת כל אלו, עלול הקבלן להתנהל כמי שכל הקלפים בידו ואילו הקונה עלול למצוא את עצמו קונה "חתול בשק" ללא ידיעתו. אחת הקטגוריות בהן נוטים הקבלנים להטעות את ציבור הרוכשים בקלות יחסית קשורה לתקופת האחריות של הקבלן על הנכס אותו הוא מוכר, כאשר הקבלן מנסה להציג זאת כאילו האחריות כולה מוגבלת לשנה הנקראת שנת בדק בית,במסגרתה על הקונה לאתר ליקויים פוטנציאליים וליידע את הקבלן עליהם על מנת לזכות לפיצוי או תיקון על חשבון הקבלן. בפועל, אורכה של תקופת שנת בדק בית עשויה להיות ארוכה יותר.

שנת בדק בית: האינטרס של המוכר מול הקונה

האינטרס של המוכר להגביל את התקופה בה הנכס והליקויים המתגלים בו נמצאים בתחום אחריותו ועליו מוטלת החובה לתקנם או לפצות את הקונה בגינם ברורה. זו הסיבה לכך שהשיח של המוכר מול הקונה עלול לכלול ניסוחים הטוענים ששנת בדק בית מוגבלת לפרק זמן של שנה. עם זאת, עיון בחוק מראה כי ישנם ליקויים, במיוחד כאלו אשר לא מטבעם להתגלות בתקופה קצרה, שתקופת בדק הבית עליהם עולה על שנה, כגון ליקויים בולטים בחיפוי החיצוני של המבנה, ליקויים מתחום האטימות למים של המבנה, ליקויים מתחום הצנרת ומערכת ההסקה, ועוד.

להיעזר במומחה במסגרת שנת בדק בית.

לא כל ליקוי קל לראות בעין, כל שכן כאשר מדובר בליקויים מהותיים. כלל האצבע הפשוט אומר שככל שהליקוי חמור יותר, כמו למשל צנרת לא תקינה שעלולה לנזול רק בעוד כמה שנים, קירות שאינם בנויים לפי תכניות הבניה ועוד, כך קשה יותר לאתר את הליקוי. מסיבה זו כדאי להשקיע את סכום הכסף הנדרש לשם קבלת חוות דעת של מהנדס מומחה, כגון אלו של חברת "יעדים" על מנת לבצע את הבדיקות של שנת בדק בית בצורה הטובה ביותר.

עוד על שנת בדק בית ניתן למצוא בקישור המצורףליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> חשיבותה של שנת בדק בית
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook