איך בודקים גג רעפים

איך בודקים גג רעפים
למרות הרושם שעלול להיווצר כי מדובר באחד החלקים הפשוטים לתכנון וביצוע כאשר מדובר בתהליך בניית בית, מדובר ברושם מוטעה. ישנה חשיבות רבה לתכנון גג הרעפים כבר בשלבי התכנון המוקדמים של בניית תוכניות הבית עצמו, וגם לבחירת אנשי המקצוע המתאימים לכך: מהנדס לגג רעפים, או האדריכל. זלזול או תכנון לקוי בשלב זה של הבניה עלול לעלות ביוקר לדיירי הבית ואפילו לסובבים אותו, בצורת ליקויי בנייה חמורים שמסכנים את שלומם, נזילות, בעיות אוורור ועוד. אחת החברות המקצועיות בתחום בה ניתן למצוא מהנדס לגג רעפים ואליה ניתן לפנות לייעוץ בנושא זה היא חברת "יעדים".

מהנדס לגג רעפים: סוגי גגות שונים

השונים מתבטא במיוחד בצורת הגג: ישנם גגות המזכירים את הבתים הכפריים, ואלו בדרך כלל בנויים מארבעה משטחים המתכנסים לנקודה אחת. ההתכנסות יכולה להיות גם כלפי משטח קטן, והגג עצמו יכול להיות בנוי מעל משטח בטון המונע חדירת מים וגם מוסיף יציבות וחוזק לכל המבנה. סוג גג נוסף הוא גג גמלונים, כלומר כזה הנבנה מעל לקירות הבית הגבוהים ממפלס התקרה, בניהם ישנו מבנה מעץ שתחתיו ישנה התקרה של הבית, שיכולה להיות עשויה מגבס או עץ. גם בצורת מבנה זה ניתן להשתמש בבסיס של תקרת בטון המוסיפה יציבות וגם חוזק לכל המבנה למניעת שקיעה, ומעליו למקם את המבנה עבור התמיכה ברעפים עצמם.

מהנדס לגג רעפים: חומרים ותקנים

מומלץ להיעזר בעבודתו של מהנדס לגג רעפים, היות ותהליך הבניה צריך להתבצע בהתאם לתקנים הקיימים בנושא. עבודת המהנדס תהיה על בסיס תוכניות האדריכל, אם כאלו קיימות, ובהתאם לתקנים הקיימים לכל נושא קונסטרוקציית הגגות שהיא חלק בלתי נפרד מהשלד ההנדסי של המבנה כולו. בין יתר הנושאים שיש לקחת בחשבון בזמן תכנון גג רעפים נמצאים סוג החומר ממנו עשוי הרעף, שיכול להיות בטון, צפחה, פלדה, חרס ועוד, נושא איטום הגג והסיכוך שלו, הבידוד התרמי אותו הוא מעניק למבנה, עבודה עם ארגזי רוח, אפשרות לניצול חלל הגג לשימוש פעיל כגון מחסן או עליית גג ועוד.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> איך בודקים גג רעפים
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook