בדיקת איטום לקראת החורף

בדיקת איטום לקראת החורף

לקראת עונת החורף איטום גגות הוא דבר הכרחי על מנת להגן על הבית. כידוע, החורף מביא איתו גשמים שעשויים לחדור לבית ולגרום לנזקים רבים. המים שחודרים דרך הגג יכולים לגרום לבעיות רטיבות שלפעמים מסכנת את לא רק את הפריטים בבית, אלא גם את דיירי הבית. לפיכך, כדאי לבצע בדיקת איטום גגות לקראת עונת החורף ולבדוק שהגגות אטומים כמו שצריך ושום נזק לא יכול להיגרם. איטום גגות איכותי צריך להחזיק מעמד זמן רב ולהגן על הדיירים מפני פגעי מזג האוויר.

כיצד לבדוק האם האיטום יעיל

בעיות רטיבות או נזילות בבית אינן דרך מוצלחת לבלות את עונת החורף, ולכן יש מומלץ לבצע בדיקת איטום גגות לפני עונת החורף, כך שיהיה ניתן ליהנות מהשהייה בטוחה בבית. בדיקת איטום גגות מתבצעת על ידי מומחי איטום וכוללת מספר שלבים. בשלב הראשון מומחי האיטום חוסמים את פתחי הניקוז של הגג ומציפים את הגג כולו באמצעות כמות גדולה של מים, כך שכל משטח הגג מכוסה במים. לאחר מכן יש להמתין כ-72 שעות (כלומר, שלושה ימים). אם בתום ההמתנה לא הופיעו סימני רטיבות על הגג, סימן שהאיטום נעשה בצורה מקצועית וטובה.

את הבדיקה מבצעים מומחים בתחום האיטום לאחר סיום האיטום הראשון. בדיקת איטום היא בדיקה חשובה המתבצעת לקראת החורף, על מנת להימנע מבעיות של נזילות ורטיבות, כאשר אנשי מקצוע מתחום האיטום עושים שימוש במכשירים שונים על מנת לפתוח את פתחי הניקוז בגג.רק לאחר שלא התגלתה רטיבות, ניתן להיכנס לדירה בבטחה.

הבדיקה עברה בהצלחה ויש סימני רטיבות?

הבדיקה הסתיימה בהצלחה, אך עדיין מופיעים סימני רטיבות במקומות שונים בגג? ייתכן מאד כי בגל גג ישנם מקומות שונים שעשויים להיות מקור לרטיבות למשל, קירות סדוקים,צינורות מים של דודי שמש שמובילים לדירות. על מנת להתמודד עם בעיית הרטיבות בצורה הטובה ביותר, מומלץ להיעזר במומחה איטום שיש ביכולתו לבצע איטום איכותי למשך תקופה ארוכה.

חשיבותה של חתימה

לפני חתימה עם מומחי איטום, יש לוודא כי בדיקת איטום כלולה בחוזה העבודה. הכנסת סעיף זה בחוזה תגרום לכך שעבודת האיטום תתבצע בצורה טובה יותר תוך פיקוח על מומחי האיטום מצדה של חברת הבנייה. בדיקת הצפה נחשבת למשתלמת עבור שני הצדדים, הן למומחי האיטום והן לדיירים המתגוררים בבית. דבר נוסף, יש לשים לב לקמפיינים של המשרדים הממשלתיים בנוגע לנושא המחיר, כמו שקרה בתחום של דודי שמש שבעצם הממשלה סבסדה חלק מהסכום לתשלום.

באמצעות הבדיקה יהיה ניתן לבחון את העובדים בזמן אמת, וכן חברת הבנייה תוכל לעדכן את העובדים שלה בדבר ביצוע הבדיקה. על מנת שהבדיקה תתבצע בצורה הטובה ביותר, היא צריכה להיעשות תחת השגחה וביקורת על מנת למנוע תאונות עבודה בעקבות בדיקת הצפה המתבצעת ללא השגחה צמודה. אמנם בדיקת הצפה נראית כבדיקה פשוטה למדי, אך היא טומנת בחובה נזקי הצפה בבית ולכן יש להשאיר אדם אחראי בשטח שיבחן את תהליך ההצפה לאורך כל הבדיקה.

ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> בדיקת איטום לקראת החורף
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook