אישור מהנדס\קונסטרוקטור לתקרות תלויות

אישור מהנדס\קונסטרוקטור לתקרות תלויות
מהלך ההקמה של כל מבנה הוא תהליך מורכב הבנוי משלבים רבים. חלק ניכר מהתהליכים כרוך בעבודה בירוקרטית רבה ובקבלת אישורים מהגורמים המוסמכים לכך, על מנת לוודא כי עבודת הבנייה מתבצעת בהתאם לנהלים ולחוקים הקיימים בנושאי הבטיחות השונים. עמידה בנהלים אלו מאפשרת לא רק תהליך בנייה חוקי, אלא גם לוודא כי המבנה בטוח לשימוש. חוקי בטיחות קיימים בתחומים רבים: הצנרת, חיווט חשמל, הקמת מתקנים שונים כגון דוודי שמש, הקמת חדר ביטחון ועוד, כאשר עבור רבים מהם יש צורך באישור מהנדס, כמו למשל אישור מהנדס לתקרות תלויות.

מהי תקרה מונמכת

כיום, תקרה מונמכת היא מחזה נפוץ ביותר. כמעט בכל בניין ציבורי העשוי בבסיסו מבטון, יש צורך בחיפוי נוסף על פני התקרה, אשר מהווה מין תוספת קלה התלויה תחת התקרה הבסיסית. אחד התפקידים העיקריים של תקרה שכזו היא לכסות ולחפות על מערכות הבניין השונות, כגון צינורות המועברים לאורך התקרה ומשמשים לצורך מיזוג אוויר, הובלת מים או גז, וגם קווי תקשורת או חשמל. תקרה תלויה עשויה לרוב מלוחות אלומיניום או חומר אחר שהוא קל, בעל מראה אסטטי יותר מאשר בטון חשוף, ניתן לעשות בו שימוש בתור אלמנט עיצובי וניתן לפרק ולהרכיב אותו בקלות כמו גם לתחזק אותו בצורה שוטפת. חומר נפוץ נוסף המשמש לצורך תקרה מונמכת הוא לוחות גבס, כאשר על ידי השימוש בהם ניתן להשיג אלמנטים עיצוביים רבים החל מבחירת צבע וטקסטורה מיוחדת, ועד לחיתוך חללים בתקרה לתוכם מוכנסים גופי תאורה.על מנת להתקין תקרה מונמכת, נדרש אישור מהנדס לתקרות תלויות.

אישור מהנדס לתקרות תלויות

החשיבות של אישורי הגופים המוסמכים היא רבה ונמשכת לאורך כל תהליך הבנייה. הנושא עולה לכותרות בכל פעם שכשל בטיחותי מוביל לאירוע הכולל פגיעות ברכוש, או גרוע מכך, בנפש. בין היתר, ברשימת האישורים הנדרשים נמצא אישור מהנדס לתקרות תלויות, אותו יש לקבל פעם בחמש שנים או לפי הצורך, כלומר אם נעשים שינויים במבנה או אם נוצר הרושם כי יש שינוי במבנה התקרה.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> מאמרים >> אישור מהנדס\קונסטרוקטור לתקרות תלויות
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook