איך מטפלים בקיר עקום

איך מטפלים בקיר עקום
זוגות רבים מוצאים את עצמם בתהליך המשמח של קניית מקום מגורים משל עצמם בשלב כלשהו בחייהם. לרוב מדובר בהשקעה כספית נכבדת, המחייבת התייחסות מעמיקה לכל נושא הרכישה. בין אם קונים בית חדש מידי קבלן או בית "יד שנייה" מידי בעליו, יש סדרה של פרמטרים וקריטריונים עקרוניים אותם על הרוכשים לבדוק, גם על מנת להימנע ממקרים של אי נעימות וגם על מנת לוודא כי לא ימצאו את עצמם מעורבים בהליך משפטי או הוצאות כספיות נכבדות בעתיד בגלל בעיות או כשלים אותם לא בדקו במעמד הקנייה.

ליקויי בנייה בבית

כמו בכל תהליך הקמה, גם במהלך הקמת מבנה עלולים לצוץ כשלים שונים. חלק מכשלים אלו בולטים לעין, כמו למשל רצפה בעלת שיפוע משמעותי במקום שאינו מיועד לכך או סדקים רחבים ובולטים בקירות. לעומת זאת, כשלים אחרים יכולים להיות נסתרים ולצוץ רק כאשר הבית או הדירה נכנסים לתפעול שוטף. כך, הצפה של הרצפות עלולה להצביע על בעיה נסתרת בצנרת, ונפילות תכופות של רשת החשמל בבית עלולים להצביע על חיווט כושל, אך בשני המקרים ניתן יהיה לגלות את התקלה רק כאשר מפעילים את המערכות השונות בבית. חלק מהכשלים הללו, במיוחד החיצוניים שבהם, קלים יותר לתיקון מאשר כשלי בנייה הקשורים לאלמנטים פנימיים במבנה כגון יסודות או צנרת.

סוגים שונים של ליקויי בניה

ליקויי בניה מתחלקים לפי אופי הליקוי וחומרתו. כך למשל, מילוי רצפות עקום או כיוון שגוי בהרכבת חלונות או דלתות ייחשבו לפגמים קלים, ואילו פגמי בניה המובילים להימצאות קבועה של רטיבות ועובש בחללי המבנה השונים, או סדקים משמעותיים במבנה שאינם רק עניין קוסמטי ייחשבו לפגמים משמעותיים. נוסף על אלו ישנם פגמים שלא ניתנים לתיקון כלל כגון בניה בצורה שאינה מתאימה לתכניות המבנה, ובמקרה כזה תיקבע ירידת ערך למבנה כולו לפי קביעתו של שמאי מומחה. בדיקת עקמומיות קירות היא בין הבדיקות הנפוצות שמבוצעות בעת קבלת דירה או בית חדשים מקבלן, תחת קטגוריית בדק בית לאיתור פגמים אסתטיים. אם מדובר בליקוי שאי אפשר לתקן, ניתן לדרוש פיצוי הולם מהקבלן.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> איך מטפלים בקיר עקום
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook